Kaip žinia, bulvių košę valgyti labai sveika. Ji tokia skani ir tokia iš bulvių, kad atrodo, jog viskas vien tik iš bulvių. Kalbame apie tai ne veltui. Pasižiūrėkime iš arčiau. Darže auginamos bulvės gali būti skirtingų dydžių ir skirtingų rūšių. Jos labai mielos ir iš pažiūros paprastos. Ten ateina nauja kometa, nauja galimybė. Jau reikia pildyti kažkaip turinį ir surasti naujas kometas. Žmogus dar nebuvo Marse.

Žemės planeta skęsta šiukšlėse

Tai yra rimta ir, be abejo, opi problema. Šiukšlių jau kaip trys Prancūzijos plaukioja jūroje, baisu, kad nebūtų kaip ir visa Antarktida. Nes kai bus kaip visa Antarktida, tada jau bus daug. Ir neturės kas tiek daug iškuopti. Šiukšles reikia rinkti kas dieną, po truputį. Tai pasaulinė, globalinio masto katastrofa ir tvarkant ją po truputį susitvarkys bent jau kažkas. Kas kitas surinks šiukšles, negu mes? Kasdien po truputį iš ežerų, upelių. Pakeli bent po vieną kitą butelį ar šiaudelį ir tai jau yra šis tas, tai jau yra daug.

šiukšlės

Dabar kuriami specialūs laivai valyti vandenynus. Tačiau jie dirba mažais kiekiais, jų nedaug. Dabartinė pasaulio valdžia, kol kas, kol ji dar yra, suinteresuota pasaulio teršimu, arba kitaip sakant, pelnu. Todėl gaminamas plastikas, dužus stiklas, visoks kenksmingas popierius, nors jau senų senovėje buvo išrasta daug žymiai geresnių ir ekologiškesnių pakuočių. Tačiau tai neapsimoka verslui. Mokame visi planetos ir savo pačių sveikatos bei tolesnės gyvybės kaina.

Kas pakeis esamą padėtį? Niekas nepakeis, kol valdžia nebus pakeista. Kol nebus pakeistas visų pirma žmonių pats požiūris į gyvybę, sumažintas vartotojiškumas. Reikia ugdyti vertybes, mokyti to mokykloje jau nuo mažų dienų. Deja, mokomės kada vyko koks karas ir skaičiuoti diskriminantą, kas visiškai nereikalinga gyvenime. Švietėjiško ugdymo, kaip kokiais viduramžiais, yra vis dar labai labai mažai. Visas gyvenimo sferas reikia keisti iš pagrindų. Taip, taip. Viską reikia keisti. Viskas yra susiję, visi dalykai susiję vieni su kitais.