Pasigavus kosulį ar slogą nereikia iš karto verkšlenti, kad užpuolė korona ir atėjo paskutinioji – susirgote tiesiog eiliniu peršalimu, koks būna kasmet. Ypač kai nėra jokios temperatūros, tai išvis ramu. Žinoma kokia bobutė troleibuse ar šiaip šizofreniški žmonės Jus jau galėtų uždaryti į kokį karcerį ir prirašyti siaubingų diagnozių, kurios padidintų Lietuvos statistiką. Tačiau dabar ne apie tai. Verčiau pakalbėkime kaip išgydyti nemalonius peršalimo simptomus ir vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Natūralūs gydymo metodai

Susirgus menka slogele nereikia skubėti griebtis cheminių vaistų, nuskausminamųjų, ar truputį pakilus temperatūrai nereikėtų griebtis temperatūros numušamųjų taip, lyg artintųsi paskutinioji ir tą temperatūrą sumažinti būtų gyvybės ar mirties klausimas. Viskas daug paprasčiau. Yra natūralūs gydymo būdai, kurie, jeigu tik moki juos taikyti, būna labai veiksmingi.

žolelių arbatos, peršalimas

Vienos iš efektyviausią veikimą turinčių priemonių – eteriniai aliejai. Šiuo atveju ypatingai pravers eukaliptų, pušų, gvazdikėlių eterinis aliejus. Užtenka tris kartus per dieną pakvėpuoti skirtingų aliejų garais, pasidaryti savotišką inhaliaciją namų sąlygomis ir naudingosios medžiagos pateks giliai į kvėpavimo takus.

Gvazdikėlių eterinis aliejus turi priešbakterinį ir priešvirusinį poveikį, gvazdikėliuose daug dalelių, kovojančių su įvairiais virusais. Tai stiprus, apšildantis, sodrus kvapas, ypač tinkantis šaltuoju metų laiku, daug kas sieja šį kvapą su šv. Kalėdomis.

Pušų eterinis aliejus turi savo kvape tam tikrą pušies žievės kartumą. Pušyse yra tiek daug naudingų medžiagų, padedančių kovoti su peršalimu, jog inhaliacijos metu įkvėpus jų giliai į plaučius, jos neišvengiamai darys labai teigiamą poveikį.

Eukaliptų eterinis aliejus yra itin stiprus ir aktyvus, jo nauda viena didžiausių. Eukaliptas puikiai pralaisvina kvėpavimo takus, net mintims suteikia šviežumo ir jėgos. Jo pakvėpavus taip pat atgaunama puiki nuotaika ir žvalumas – tai visai kitoks kvapas nei pušies.

Žolelių arbatos

Nepamirškite gerti žolelių arbatas, geriausia pačių surinktų žolelių arbatas ir užsikąsti medumi. Karštas vanduo tikrai gerai sušildys gerklę, o visos žolelėse esančios medžiagos taip pat labai gydančios ir naudingos.